2012 FX NATIONAL SERIES
ROUND 1 - EASTERN CREEK RACEWAY
MARCH 17 & 18

Date: 18/03/12
Event: Q09
Weather: Fine & sunny - Temp: 19.6C
Track: Dry - Temp: 28.0C
FX 600
Qualifying
PROVISIONAL SPLIT TIMES
Started at: 09:45:40
Laps: 16 Min
Starters: 14
Printed at: 10:05
Lap Split 1 Split 2 Split 3 Lap Time     Lap Split 1 Split 2 Split 3 Lap Time
1 Kevin CURTAIN (NSW) (2nd) 41 Aiden WAGNER (QLD) (11th)
1 1:05.419 45.451 27.884 2:18.754 1 1:07.503 46.540 28.581 2:22.624
2 30.485 40.997 25.786 1:37.268 2 32.121 44.016 27.496 1:43.633
3 29.099 40.057 25.678 1:34.834 3 31.244 42.790 27.236 1:41.270
4 35.643 44.616 43.475 2:03.734 4 30.899 42.762 46.989 2:00.650
  5 1:17.192 42.783 27.051 2:27.026
2 Sean CONDON (NSW) (3rd) 6 30.546 43.829 27.104 1:41.479
1 47.451 48.315 28.316 2:04.082 7 30.484 42.030 26.814 1:39.328
2 31.688 42.795 26.827 1:41.310 8 30.303 41.805 26.779 1:38.887
3 30.029 40.645 25.912 1:36.586 9 30.239 42.065 26.971 1:39.275
4 29.063 40.235 25.665 1:34.963  
5 28.918 40.844 26.049 1:35.811 46 Mike JONES (QLD) (1st)
6 29.275 40.079 26.044 1:35.398 1 1:12.064 44.610 26.782 2:23.456
7 36.553 52.284 51.727 2:20.564 2 29.851 40.598 25.620 1:36.069
  3 29.113 40.193 25.520 1:34.826
5 Adrian DI GIANDOMENICO (VIC) (4th) 4 33.019 44.912 48.835 2:06.766
1 39.723 43.812 26.520 1:50.055  
2 29.445 40.715 25.973 1:36.133 50 Callum SPRIGGS (QLD) (6th)
3 28.976 40.185 25.872 1:35.033 1 1:27.341 46.339 28.040 2:41.720
4 34.579 43.642 49.417 2:07.638 2 31.467 43.163 27.289 1:41.919
  3 30.145 41.987 26.344 1:38.476
9 Liam WILKINSON (SA) (10th) 4 29.659 41.636 26.635 1:37.930
1 46.224 46.985 27.416 2:00.625 5 29.768 41.297 26.173 1:37.238
2 30.614 42.049 26.628 1:39.291 6 29.637 40.992 26.119 1:36.748
3 30.115 41.465 26.335 1:37.915 7 29.858 43.694 28.038 1:41.590
4 29.887 41.661 26.390 1:37.938 8 29.831 41.367 52.162 2:03.360
5 29.823 41.583 26.343 1:37.749  
6 30.205 44.355 50.022 2:04.582 53 Philip BARTUSH (NSW) (14th)
7 1:16.180 42.640 26.466 2:25.286 1 2:01.184 45.340 29.014 3:15.538
8 29.949 41.737 26.466 1:38.152 2 32.442 44.797 28.682 1:45.921
9 29.794 41.303 26.492 1:37.589 3 32.481 44.182 28.455 1:45.118
  4 32.639 44.241 28.555 1:45.435
10 Michael LOCKART (NSW) (9th)  
1 1:12.244 44.560 27.015 2:23.819 68 Mitch LEVY (NSW) (8th)
2 31.033 45.010 42.109 1:58.152 1 56.391 46.342 27.979 2:10.712
3 2:19.530 43.213 27.249 3:29.992 2 31.918 42.967 27.123 1:42.008
4 30.030 41.406 26.535 1:37.971 3 30.540 42.309 26.466 1:39.315
5 29.655 41.543 26.344 1:37.542 4 30.002 41.941 26.992 1:38.935
6 35.224 47.507 47.214 2:09.945 5 30.351 41.824 26.558 1:38.733
  6 30.031 42.704 42.774 1:55.509
16 SUDARMONO (IND) (7th) 7 2:39.142 42.254 26.566 3:47.962
1 46.322 50.127 29.034 2:05.483 8 29.849 41.187 26.502 1:37.538
2 33.015 43.665 27.016 1:43.696  
3 30.426 42.379 26.357 1:39.162 76 Josh MILLS (NSW) (13th)
4 30.248 41.699 26.491 1:38.438 1 1:24.516 50.032 30.150 2:44.698
5 32.061 49.475 55.757 2:17.293 2 34.525 47.565 29.531 1:51.621
6 2:08.023 43.531 26.578 3:18.132 3 33.705 46.057 28.925 1:48.687
7 29.710 41.566 26.165 1:37.441 4 33.482 45.535 30.141 1:49.158
8 29.513 41.357 26.128 1:36.998 5 32.743 45.101 28.630 1:46.474
  6 32.552 44.859 28.623 1:46.034
23 William DAVIDSON (NSW) (12th) 7 33.065 44.938 27.789 1:45.792
1 53.065 46.330 28.179 2:07.574 8 32.084 44.349 28.233 1:44.666
2 31.945 44.000 27.394 1:43.339 9 32.258 44.293 28.575 1:45.126
3 31.365 43.550 27.137 1:42.052  
  78 Michael BLAIR (NSW) (5th)
  1 51.274 46.374 28.030 2:05.678
  2 31.853 43.037 26.672 1:41.562
  3 29.780 41.762 26.536 1:38.078
  4 29.684 41.303 26.317 1:37.304
  5 29.581 40.914 26.356 1:36.851
  6 29.418 40.913 26.277 1:36.608
  7 29.706 41.203 25.969 1:36.878
  8 29.387 41.463 26.151 1:37.001
  9 29.305 40.872 26.148 1:36.325
  10 32.863 52.021 57.075 2:21.959

The results are provisional until the end of the time limit for protests and appeals.

Chief Time Keeper: Scott Laing Clerk of Course: Andrew Winter