2012 YMF LOAN YAMAHA AUSTRALIAN FX-SUPERBIKE CHAMPIONSHIP
ROUND 1 - EASTERN CREEK RACEWAY
MARCH 17 & 18

Date: 18/03/12
Event: R30
Weather: Fine & mostly cloudy - Temp: 20.0C
Track: Dry - Temp: 33.0C
FX SUPERBIKE
Race 3
PROVISIONAL LAP TIMES
Started at: 16:54:08
Laps: 7
Starters: 26
Printed at: 17:09
No NameLap 1Lap 2Lap 3Lap 4Lap 5Lap 6Lap 7
1 Kevin CURTAIN (NSW) 1:39.399 1:34.324 1:33.768 1:33.644 1:33.906 1:34.283 1:33.317
3 Jason CULLEN (NSW) 1:41.663 1:35.589 1:35.188 1:35.053 1:34.840 1:35.149 1:35.061
4 Rick OLSON (NSW) 1:39.371 1:34.253 1:33.773 1:33.663 1:33.994 1:33.923 1:33.562
5 Glenn CULLEN (NSW) 1:42.778 1:36.490 1:36.523 1:36.127 1:36.392 1:35.974 1:35.984
6 Brayden CARR (NSW) 1:40.404 1:34.477 1:34.815 1:34.419 1:35.124 1:34.707 1:34.938
10 Dustin GOLDSMITH (NSW) 1:41.769 1:35.501 1:34.092 1:34.334 1:35.102 1:34.197 1:34.242
11 Matthew MEDCALF (NSW) 1:45.095 1:37.872 1:38.662 1:39.859 1:40.924 1:40.232 1:39.782
12 Nicholas WATERS (VIC) 1:40.085 1:34.663 1:33.700 1:33.700 1:33.783 1:33.748 1:34.093
14 Robert GIUDICE (NSW) 1:50.105 1:42.431 1:41.446 1:41.497 1:43.091 1:41.860 1:41.809
20 Craig McMARTIN (NSW) 1:41.847 1:35.333 1:34.089 1:34.271 1:34.005 1:34.640 1:35.022
22 Matthew WALTERS (NSW) 1:39.535 1:34.391 1:33.777 1:33.850 1:33.793 1:33.805 1:33.636
26 Thomas ROCHE (NSW) 1:47.295 1:37.779 1:38.078 1:38.448 1:37.542 1:37.293 1:37.341
29 Jarradd CURRAN (NSW) 1:41.212 1:34.033 1:34.108 1:34.721 1:35.307 1:35.950 1:35.538
41 Glenn ALLERTON (NSW) 1:39.625 1:33.703 1:33.928 1:33.623 1:33.882 1:33.885 1:33.738
47 Paul BYRNE (NSW) 1:44.808 1:36.431 1:36.722 1:36.432 1:36.287 1:36.479 1:36.681
48 Brad WOOTTON (TAS) 1:45.239 1:36.935 1:37.981 1:37.124 1:37.805 1:37.042 1:37.189
52 Lachie THOMAS (NSW) 1:44.569 1:36.245 1:36.674 1:36.298 1:36.588 1:36.272 1:36.450
57 Riche LEECH (QLD) 1:42.687 1:35.042 1:35.047 1:35.215 1:35.492 1:36.324 1:37.156
61 Matt THORNTON (NSW) 1:45.797 1:37.047 1:37.305 1:36.611 1:38.082 1:37.276 1:36.992
66 James PARSONS (NSW) 1:44.137 1:36.719 1:36.750 1:36.210 1:36.649 1:36.243 1:36.121
74 Andrew KINGS (NSW) 1:46.652 1:37.633 1:37.623
75 Colin LEWIS (NSW) 1:43.782 1:35.494 1:35.875 1:35.706 1:36.471 1:36.679 1:36.467
77 Nathan MAHBOUB (NSW) 1:45.604 1:36.711 1:36.609 1:36.319 1:35.982 1:36.793 1:35.893
83 Russell HOLLAND (QLD) 1:41.647 1:34.325 1:34.835 1:34.749 1:35.254 1:35.302 1:35.104
87 Ben STRONG (ACT) 1:49.780 1:42.131 1:40.608 1:40.780 1:40.731 1:40.623 1:41.025
94 Joel MUDDLE (NSW) 1:46.387 1:38.138 1:38.268 1:38.832 1:41.364 1:39.770 1:38.918

The results are provisional until the end of the time limit for protests and appeals.

Chief Time Keeper: Scott Laing Clerk of Course: Andrew Winter