2012 YMF LOAN YAMAHA AUSTRALIAN FX-SUPERBIKE CHAMPIONSHIP
ROUND 6 - SYDNEY MOTORSPORTS PARK
NOVEMBER 10 & 11

Date: 11/11/12
Event: R18
Weather: Sunny
Track: Dry
FORMULA OZ
Race 1
PROVISIONAL LAP TIMES
Started at: 12:08:25
Laps: 5
Starters: 42
Printed at: 12:21
No NameLap 1Lap 2Lap 3Lap 4Lap 5
1 Phil LOVETT (NSW) 2:04.356 1:57.509 1:57.566 1:57.233 1:56.959
2 Richard ZAJA (ACT) 2:05.972 1:59.131 1:59.044 1:59.325 1:59.756
11 Bryn McDONAGH (NSW) 2:19.605 2:08.858 2:08.436 2:07.973 2:08.285
12 Glenn ALLERTON (NSW) 1:59.563 1:54.812 1:55.187 1:55.522 1:55.257
13 Jonathan RUSSO (NSW) 2:20.545 2:09.959 2:09.405 2:08.881 2:07.146
14 Robert GIUDICE (NSW) 2:17.650 2:07.555 2:24.227
15 Nick MARSH (NSW) 2:12.345 2:05.274 2:06.001 2:05.304 2:04.792
16 Bill EVANS (ACT) 2:22.091 2:10.202 2:08.990 2:09.376 2:09.079
17 Linden MAGEE (QLD) 2:03.192 1:57.841 1:57.669 1:56.232 1:56.247
22 Michael BARNES (NSW) 2:22.236 2:11.434 2:08.535 2:08.305 2:08.708
25 Michael McLINDEN (NSW) 2:22.048 2:11.709 2:10.822 2:10.099 2:10.007
27 Rowan OVERDIJK (ACT) 2:14.957 2:03.340 2:06.017 2:04.914 2:04.688
29 Martin ROBINSON (QLD) 2:16.563 2:08.632 2:09.634 2:08.559 2:08.372
31 Patrick MEDCALF (NSW) 2:03.475 1:57.908 1:58.032 1:57.750 1:57.519
35 Brett KITCHIN (QLD) 2:07.927 2:00.708 2:01.243 2:02.144 2:03.215
37 Darren WILBOW (NSW) 2:09.621 2:01.471 2:02.795 2:02.634 2:04.147
38 Darren KEENE (QLD) 2:14.739 2:05.699 2:06.568 2:07.184 2:08.135
40 Rick FITZSIMMONS (NSW) 2:20.486 2:08.176 2:08.648 2:07.746 2:08.338
41 Jean-gabriel LAINE (NSW) 2:06.622 2:00.718 2:01.419 2:00.484 2:00.840
42 Neil HARDWICK (NSW) 2:09.077 2:01.763 2:01.686 2:01.678 2:01.371
44 Jason EACOTT (QLD) 2:10.278 2:02.419 2:03.041 2:02.455 2:02.712
45 Braith PEJKOVIC (VIC) 2:10.852 2:01.977
55 Tim MORRIS (NSW) 2:24.169 2:12.190 2:12.747 2:12.064 2:11.817
56 Grant BARRATT-THOMPSON (NSW) 2:20.831 2:08.703 2:07.890 2:06.695 2:08.577
59 James BULLOCH (NSW) 2:18.867 2:08.739 2:08.887 2:07.343 2:07.949
62 Chris TROUNSON (VIC) 2:03.134 1:57.868 1:57.713 1:57.739 1:57.713
64 Aaron MORRIS (NSW) 2:02.989 1:57.954 1:58.209 1:57.806 1:58.399
65 Cru HALLIDAY (NSW) 1:59.213 1:55.000 1:55.177 1:56.115 1:56.149
66 James PARSONS (NSW) 2:05.905 2:00.702 2:01.114 2:00.400 2:00.594
67 Glynn THOMAS (QLD) 2:06.299 2:00.445 2:00.577 1:59.939 2:01.297
71 Michael SALIBA (NSW) 2:25.235 2:11.743 2:11.606 2:10.992 2:11.532
72 Daniel VEITCH (NSW) 2:14.438 2:05.334 2:04.934 2:05.521 2:06.296
73 Paul BOSHOFF (NSW) 2:17.573 2:08.131 2:10.036 2:08.033 2:08.817
75 Gavin MUDIE (ACT) 2:12.165 2:05.988 2:06.095 2:05.403 2:04.614
77 Steve REED (NSW) 2:19.139 2:09.551 2:10.388 2:08.749 2:09.868
80 Baran COLPAN (NSW) 2:22.517 2:10.345 2:09.119 2:10.350 2:11.332
81 Marc BALESTRO (NSW) 2:20.115 2:09.285 2:10.164 2:10.283 2:09.543
82 Rick ROWAN (NSW) 2:26.268 2:12.060 2:12.391 2:13.083 2:13.014
88 Anthony SAAD (NSW) 2:12.827 2:05.117 2:06.065 2:05.897 2:03.471
90 Greg KOTZABASAKIS (NSW) 2:24.328 2:12.183 2:09.658 2:08.515 2:09.223
96 Mathew HARDING (NSW) 2:07.688 1:59.990 2:00.746 2:00.455 2:00.301

The results are provisional until the end of the time limit for protests and appeals.

Chief Time Keeper: Andrew McCallum Clerk of Course: Trevor Franklin