2018 HARTWELL MOTORCYCLE CLUB CHAMPIONSHIP
ROUND 3 - BROADFORD
14 - 15 April

Date: 15/04/18
Event: R36
Weather: Overcast
Track: Damp
PERIOD 7 (OVER 500) & PRE MODERN
RACE 4
BEST PARTIAL TIMES
Started at: 15:40:51
Laps: 5
Starters: 18
Printed at: 15:49
Split 1 Split 2 Split 3 LAP
Pos Name Time   Name Time   Name Time   Name Ideal Fastest
1 C. OGNENIS 21.944   R. PAYNE 15.082   N. MCKENZIE 23.456   R. PAYNE 1:00.992 1:01.093
2 N. MCKENZIE 22.178   B. THOMPSON 15.297   C. OGNENIS 23.517   N. MCKENZIE 1:01.000 1:01.154
3 R. PAYNE 22.268   N. MCKENZIE 15.366   B. THOMPSON 23.633   C. OGNENIS 1:01.058 1:01.149
4 B. THOMPSON 22.519   C. OGNENIS 15.597   R. PAYNE 23.642   B. THOMPSON 1:01.449 1:01.465
5 B. LEVIN 22.588   D. SAMARDZIC 15.676   B. LEVIN 23.987   D. SAMARDZIC 1:02.319 1:02.319
6 D. SAMARDZIC 22.655   B. LEVIN 15.797   D. SAMARDZIC 23.988   B. LEVIN 1:02.372 1:02.567
7 W. SHARROCK 23.159   W. SHARROCK 15.945   W. SHARROCK 24.364   W. SHARROCK 1:03.468 1:03.807
8 G. GAPES 23.313   G. GAPES 16.216   D. WERNER 25.026   G. GAPES 1:04.583 1:04.647
9 D. WERNER 23.491   D. WERNER 16.380   G. GAPES 25.054   D. WERNER 1:04.897 1:05.093
10 W. SHARP 23.813   G. KEEN 16.509   W. SHARP 25.118   W. SHARP 1:05.528 1:06.072
11 D. LEONARD 24.286   W. SHARP 16.597   S. TIERNEY 25.176   G. KEEN 1:06.310 1:06.464
12 G. KEEN 24.347   S. TIERNEY 16.773   D. LEONARD 25.389   S. TIERNEY 1:06.327 1:06.429
13 S. TIERNEY 24.378   D. LEONARD 16.920   G. KEEN 25.454   D. LEONARD 1:06.595 1:06.694
14 S. WHITE 25.457   S. WHITE 17.437   S. WHITE 26.909   S. WHITE 1:09.803 1:10.319
15 S. DAMYANOVA 25.967   S. DAMYANOVA 17.870   S. DAMYANOVA 26.926   S. DAMYANOVA 1:10.763 1:10.794
16 S. ELLIS 27.156   S. ELLIS 18.337   E. De ROSSI 27.987   S. ELLIS 1:14.085 1:14.887
17 M. CHIDAUSHE 27.174   M. CHIDAUSHE 19.178   S. ELLIS 28.592   E. De ROSSI 1:15.245 1:15.636
18 E. De ROSSI 27.855   E. De ROSSI 19.403   M. CHIDAUSHE 29.244   M. CHIDAUSHE 1:15.596 1:15.596

The results are provisional until the end of the time limit for protests and appeals.

Chief Time Keeper: Jake Skate Clerk of Course: Alistair Kinsella