2018 HARTWELL MOTORCYCLE CLUB CHAMPIONSHIP
ROUND 3 - BROADFORD
14 - 15 April

Date: 15/04/18
Event: R36
Weather: Overcast
Track: Damp
PERIOD 7 (OVER 500) & PRE MODERN
RACE 4
SPLIT TIMES
Started at: 15:40:51
Laps: 5
Starters: 18
Printed at: 15:49
Lap Split 1 Split 2 Split 3 Lap Time     Lap Split 1 Split 2 Split 3 Lap Time
8 Brandon LEVIN (5th) 65 Nathan MCKENZIE (2nd)
1 27.947 16.222 24.354 1:08.523 1 27.459 15.751 24.200 1:07.410
2 22.859 16.059 24.123 1:03.041 2 22.212 15.497 23.645 1:01.354
3 22.666 15.963 24.277 1:02.906 3 22.220 15.478 23.456 1:01.154
4 22.689 15.797 24.184 1:02.670 4 22.294 15.366 23.516 1:01.176
5 22.588 15.992 23.987 1:02.567 5 22.178 15.474 23.792 1:01.444
   
9 Mufaro CHIDAUSHE (18th) 77 Chris OGNENIS (1st)
1 34.429 19.402 29.767 1:23.598 1 26.571 15.659 24.128 1:06.358
2 27.798 19.197 29.459 1:16.454 2 22.311 15.721 23.621 1:01.653
3 27.174 19.178 29.244 1:15.596 3 21.993 15.645 23.544 1:01.182
4 27.332 20.213 29.802 1:17.347 4 21.968 15.664 23.517 1:01.149
  5 21.944 15.597 24.152 1:01.693
10 Scott ELLIS (16th)  
1 34.477 19.756 28.691 1:22.924 80 Graeme KEEN (12th)
2 27.156 19.219 28.859 1:15.234 1 30.650 17.803 25.901 1:14.354
3 27.478 19.422 28.842 1:15.742 2 24.347 16.615 25.685 1:06.647
4 27.958 18.337 28.592 1:14.887 3 24.378 16.509 25.604 1:06.491
5 27.929 18.434 29.271 1:15.634 4 24.476 16.523 25.476 1:06.475
  5 24.434 16.576 25.454 1:06.464
17 Shane TIERNEY (11th)  
1 30.020 16.869 25.296 1:12.185 86 Warwick SHARP (10th)
2 24.527 16.798 25.176 1:06.501 1 30.388 17.132 25.437 1:12.957
3 24.601 16.779 25.555 1:06.935 2 24.325 17.367 25.225 1:06.917
4 24.378 16.773 25.278 1:06.429 3 23.813 16.597 25.662 1:06.072
5 25.096 17.128 25.645 1:07.869 4 24.411 16.751 25.118 1:06.280
  5 24.693 16.776 25.144 1:06.613
21 Daniel LEONARD (13th)  
1 31.433 17.431 26.254 1:15.118 117 Shane WHITE (15th)
2 24.784 17.144 26.000 1:07.928 1 33.716 18.642 27.799 1:20.157
3 24.582 16.977 25.389 1:06.948 2 25.457 17.681 27.181 1:10.319
4 24.308 16.920 25.466 1:06.694 3 26.178 17.900 26.909 1:10.987
5 24.286 17.056 25.613 1:06.955 4 25.722 17.437 27.685 1:10.844
  5 26.125 18.035 27.803 1:11.963
22a Bryce THOMPSON (4th)  
1 28.641 16.344 24.267 1:09.252 539 Simona DAMYANOVA (14th)
2 22.616 16.114 24.099 1:02.829 1 32.658 18.298 27.312 1:18.268
3 22.617 15.659 24.051 1:02.327 2 26.055 17.962 27.161 1:11.178
4 22.519 15.351 23.741 1:01.611 3 26.506 17.870 27.371 1:11.747
5 22.535 15.297 23.633 1:01.465 4 26.587 17.978 27.025 1:11.590
  5 25.967 17.901 26.926 1:10.794
33 Gary GAPES (9th)  
1 30.373 17.448 25.523 1:13.344 636 Emma De ROSSI (17th)
2 23.939 16.488 25.084 1:05.511 1 32.922 19.403 28.853 1:21.178
3 23.377 16.216 25.054 1:04.647 2 27.855 19.794 27.987 1:15.636
4 23.313 16.267 25.384 1:04.964 3 27.897 19.911 28.780 1:16.588
5 23.523 16.233 25.446 1:05.202 4 29.091 20.438 29.558 1:19.087
   
41 Daniel WERNER (8th) 789 David SAMARDZIC (6th)
1 29.280 16.675 25.090 1:11.045 1 28.443 16.131 24.230 1:08.804
2 23.642 16.384 25.067 1:05.093 2 22.844 16.029 24.542 1:03.415
3 23.806 16.380 25.026 1:05.212 3 22.934 15.774 24.229 1:02.937
4 23.491 16.472 25.270 1:05.233 4 22.865 15.716 23.992 1:02.573
5 23.689 16.510 25.029 1:05.228 5 22.655 15.676 23.988 1:02.319
   
44 William SHARROCK (7th) 839 Reece PAYNE (3rd)
1 28.834 16.705 24.675 1:10.214 1 27.113 15.330 23.911 1:06.354
2 23.159 16.190 24.494 1:03.843 2 22.855 15.365 23.880 1:02.100
3 23.470 15.973 24.364 1:03.807 3 22.423 15.082 23.725 1:01.230
4 23.384 15.982 24.651 1:04.017 4 22.268 15.183 23.642 1:01.093
5 23.763 15.945 24.523 1:04.231 5 22.280 15.225 24.417 1:01.922

The results are provisional until the end of the time limit for protests and appeals.

Chief Time Keeper: Jake Skate Clerk of Course: Alistair Kinsella